Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post Reply
kramsijs
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2021 21:00
Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by kramsijs »

Sveiki!
Volvo v70 d5 120kW 2004 g automāts(5ātrumi).
Problēma ir tāda, kad ir uzsilis un būtu jāpūšs siltais gaiss, stāvot pūšs aukstu gaisu, bet sākot braukt sāk siltu pūst.
Kādi varianti? :)

User avatar
Kristaps
Kluba Biedrs
Posts: 221
Joined: 18 Feb 2020 13:51
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by Kristaps »

Temperatūra ir kāda dzinējam, kad pūš aukstu? Vai paturot nedaudz gāzes pedali apmēram 2k rpm uz vietas sāk pūst siltu vai nesāk?

kramsijs
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2021 21:00
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by kramsijs »

Kristaps wrote: 29 Nov 2021 21:18 Temperatūra ir kāda dzinējam, kad pūš aukstu? Vai paturot nedaudz gāzes pedali apmēram 2k rpm uz vietas sāk pūst siltu vai nesāk?
Pat tad kad ir jau uzsilis līdz vajadzīgiem grādiem.
Turot apgriezienu jau 1,5k jau sāk pūst uzreiz siltu/kartu. Bet ko līdz atlaiž pūšs vēsu gandrīz aukstu.

User avatar
Kristaps
Kluba Biedrs
Posts: 221
Joined: 18 Feb 2020 13:51
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by Kristaps »

viss ticamāk būs jāmaina salona radiators

kramsijs
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2021 21:00
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by kramsijs »

Kristaps wrote: 03 Dec 2021 19:06 viss ticamāk būs jāmaina salona radiators
Paldies, tad tur labākais(vienīgais) varinats ir nomaiņa? labāk pirkt jaunu vai skatīties OE, bet lietu?

User avatar
Milicis
Posts: 149
Joined: 19 Feb 2020 16:12
Location: Saulkrasti
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by Milicis »

Kad es saskāros ar "sūdīgu" siltumu salonā, vērsos pie ZA. Viņi teica, ka šim modelim jāliek tikai un vienīgi OEM. Man bija uzlikts aftermarket, kurš nebija spējīgs piesildīt to šķūni. Silts bija, bet ne pietiekami. Lieki piebilst, ka uzliekot lietotu OEM, situācija burtiski uzlabojās, un šobrīd ar siltumu problēmu nav. Mainās viņš ļoti elementāri, salīdzinot ar citiem auto. Liekas, ka pat stunda nepagāja, kad jau varēju auto savākt. Samaksāju ap 90 Eur ar darbu.
kramsijs wrote: 03 Dec 2021 20:35
Kristaps wrote: 03 Dec 2021 19:06 viss ticamāk būs jāmaina salona radiators
Paldies, tad tur labākais(vienīgais) varinats ir nomaiņa? labāk pirkt jaunu vai skatīties OE, bet lietu?
V70 un 9-3

User avatar
Kristaps
Kluba Biedrs
Posts: 221
Joined: 18 Feb 2020 13:51
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by Kristaps »

kramsijs wrote: 03 Dec 2021 20:35
Kristaps wrote: 03 Dec 2021 19:06 viss ticamāk būs jāmaina salona radiators
Paldies, tad tur labākais(vienīgais) varinats ir nomaiņa? labāk pirkt jaunu vai skatīties OE, bet lietu?
Ja ir laiks un iespēja (ja pats to dari) tad ir iespēja izmazgāt. Process nebūs ātrs, bet efektīvs.

Ja maina un ir izvēle starp oriģinālu un aftermarket, tad aftermarket vietā labāk OE lietots. Tik vēlams pārbaudāms lai nav jau arī ciet. Ja donors nācis no siltajām zemēm, tad 90% radiators būs jau ciet.

kramsijs
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2021 21:00
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by kramsijs »

Tagad varu padlīties par savu pieredzi.
Laikam biju piemiris piebilst tādu lietu, ka man ir arī priekšapsilde(ups), tā laikam tomēr arī ir svarīga piebilde, es biju pārliecināts ka tāds gandrīz visiem volvo ir :) bet nu tam nomainīja sūkni, kas bija beigts. tā pat tika nomainīts salona radiators, kas bija pilnībā ciet, cik sapratu tomēr pret aftermarket. Tagad principā viss ir ok. ja gribu sēdēt apenēs, tad tikai ieslēdzu priekšapsildi un mierīgi sasildos. serviss bija vrv

User avatar
Milicis
Posts: 149
Joined: 19 Feb 2020 16:12
Location: Saulkrasti
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by Milicis »

Priekšapsile palīdz ātrāk uzsildīt dzinēju, nevis salonu. Viņa sasniedzot darba temperatūru atslēdzas. Vismaz man tā ir.
Man viss bija labi ar siltumu salonā, bet līdz - 10, - 15. Kad bija aukstāks, aftermarkets netika galā vairs. Pūta siltu, nevis karstu gaisu.

Tā kā skaties...
V70 un 9-3

kramsijs
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2021 21:00
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by kramsijs »

Milicis wrote: 20 Dec 2021 03:12 Priekšapsile palīdz ātrāk uzsildīt dzinēju, nevis salonu. Viņa sasniedzot darba temperatūru atslēdzas. Vismaz man tā ir.
Man viss bija labi ar siltumu salonā, bet līdz - 10, - 15. Kad bija aukstāks, aftermarkets netika galā vairs. Pūta siltu, nevis karstu gaisu.

Tā kā skaties...
Arī uzsilda dzinēju, bet arī salons ir silts un logi jau pa pusei nokusuši, kas tad liekas ļoti liels plus :)

Bet tagad pabraucot dažas dienas liekas ka aftermarkets īsti netiek galā, bet ieslēdzot to papildapsildi var dabūt uzreiz siltu salonu, cik es sapratu, tam būt jāslēdzas ārā, bet līdz šim esmu visu laiku pats izslēdzis, jo paliek par karstu :)

Droši vien vasarā, kad būs līdzekļi tad būs jānomainu uz OE

User avatar
Kristaps
Kluba Biedrs
Posts: 221
Joined: 18 Feb 2020 13:51
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by Kristaps »

autonomā apsilde, jeb kā mīl tautā saukt webasto apsilda dzinēju un salonu. atkarībā no konfigurācijas tie darbināta klimatkontrole. primāri tiek sildīts dzinējs. Dzinējs ir piroritāte, un tad salons.

User avatar
Milicis
Posts: 149
Joined: 19 Feb 2020 16:12
Location: Saulkrasti
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by Milicis »

Var būt. Tur dažādas iespējas viņām ir. Man pašam nav taimeris, bet ieslēdzas iedarbinot dzinēju, ja āra temperatūra ir 4 grādi vai zemāk. Un tur ir Eberspracher, nevis Webasto.
V70 un 9-3

kramsijs
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2021 21:00
Re: Pūšs silto gaisu tikai kad brauc

Post by kramsijs »

Kristaps wrote: 22 Dec 2021 21:02 autonomā apsilde, jeb kā mīl tautā saukt webasto apsilda dzinēju un salonu. atkarībā no konfigurācijas tie darbināta klimatkontrole. primāri tiek sildīts dzinējs. Dzinējs ir piroritāte, un tad salons.
A kā darbojas webasto, kad dzinējs nav ieslēgts? degviela vai aķis?

Vai braucot ar ieslēgtu webasto nekas netiek bojāts, motorā u.c.?


Post Reply

Return to “Elektronika”